Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek z časopisu ECHO SENIORŮ

 

 
 
Vzpomínání na věci minulé praktikuje každý člověk. Věci a situaci kolem voleb řeší všechna možná média na základě statistických analýz.  Ty, pokud jsou podloženy konkrétními čísly, můžeme vcelku akceptovat jako relevantní ve věcech obecných. O jejich objektivitě lze však úspěšně pochybovat v době, pokud nám vládne banda zlodějů a podvodníků (myšleno tím „kmotry“, kteří vládnoucí politiky řídí), od jejich manipulace mediální až po zkreslování výsledků všeho, co se má dostat na veřejnost. Úzce s tím souvisí vytvoření Ústavy a zákonů, které se od ní odvíjejí.
V politice aktivně působím více jak sedm let, a nad tímto jevem se zamýšlím stále častěji.
Jsem pamětníkem počátků našeho nově tvořeného státu. Přes 90 % obyvatelstva (tehdy ještě lidé do změn šli s otevřeným srdcem, proto o čestnosti získávání objektivních informací nepochybuji) odmítalo přechod na kapitalistický způsob života – zainteresovaní se postarali o pozvolnou změnu likvidací celého hospodářského řízení, které umožnilo zcela legální rozkradení národního majetku. Nikoho se už dál nedotazovali!
Pro objektivitu svého pohledu na tehdejší události odvíjím od názorů svých nejbližších příbuzných, kteří zažili dobu 1. republiky jako živnostníci. Já bych se např. mohla živit po své matce jako modistka se zděděným zavedeným podnikem.
Chytráci vymysleli limitující 5% hranici pro vstup do veřejných funkcí, tím (majíce „pod palce“ finance a moc, včetně sloužících médií) odstranili možnou oponenturu malých stran. Jak snadné je přece podplatit pár nespokojenců než třeba 50 oponentů. Zapomněli rádi na pořekadlo „více hlav, více rozumu“ (je však třeba ty hlavy znát a vědět, co je uvnitř!), byli přece ti nejchytřejší!
Naplánovali odkladiště vysloužilých politiků v podobě senátu, ačkoli bylo dostatečně veřejně známo, jak národ o senát stojí. Pozdější argument, že je tak psáno v Ústavě (jimi vytvořené), byl přesně účelový!
Dnes jsme si už na senát celkem zvykli, k volbám chodí sice málo voličů. Kdyby však přišlo volit jen 5 lidí, výsledek by stejně platil. Chybí nám totiž, na rozdíl od 5% hranice voleb, nutné procento účasti pro uznání platnosti voleb.
Mezi prvními zákony postavili neodvolatelnost politiků a doživotní imunitu!
Kdo asi vymýšlel tyto „božské“ podmínky pro obyčejné smrtelníky? Vzpomenete si ještě, kdo se tehdy „cpal“ do politiky? Všichni shodně prohlašovali, že minulý život byl k nežití, všichni byli utiskováni, měli přece právo na výjimky! Oni nyní chtějí jen pracovat ze všech sil pro blaho všeho lidu, aby naše krásná země vzkvétala. 
Bilance jednoho za druhým = -100 %!!!! Pokud se něco vylepšilo, to vypracovali lidé ze svého, protože ti nahoře jen nabírali do svých kapes plnými hrstmi. Bylo toho ještě dost!
Čili přes 20 let je tento stát rozkrádán, a pokud se zamyslíme nad příčinami našich konců, není to vlastně „jejich“, ale naše vina? Proč jsme došli tam, kam jsme došli? Nenechali jsme jim prostor, jaký si přáli? Prostor, kde se odvíjely všechny ty „levárny“, které, byť částečně zveřejňované kauzy, nás, voliče, nechávali klidnými! Dodnes volíme osvědčené „matadory“, aby nás vědomě „oblbovali“. Vzpomeňme si na minulé roky, kdy jsme dovolili kritikům nepravostí plivat do tváře, osočovat je titulováním staromilců, kteří touží po návratu totality, kteří vlastně do nové doby vůbec nepatří! Slušní lidé v obavě zalezli, a tak si mohli páchat zcela volně zločiny a příkoří většině národa. Kritický hlas zapadl v nezájmu okolí, nezájem se rozrostl do beznaděje a bezmoci až do dnešních dní.
Vezměme si tedy na paškál voliče: rozdělit je lze snadno, neboť se navzájem rozdělují a proti sobě vymezují.
Pominu voliče KSČM proto, že jsou to lidé věrní tradici a svému přesvědčení. Je to stálá skupina a stálí voliči.
Volič ODS – na počátku volič nadšený ze 180° obratu všeho a obrovská naděje v budoucno. Strana, do níž pronikali převlékači „kabátů“, podnikavci, šmelináři, ale i lidé lační po kariéře a bohatství. Mezi zakladateli byli samozřejmě i lidé s čistým štítem i přesvědčením, z nichž mnozí zklamaní vývojem situace dobrovolně odešli. Nemohu omluvit ani ty, kteří v této straně zůstali beze skvrny, neboť pokud sloužím ďáblu, beru na svá bedra také jeho hříchy!
V určitém čase nebylo významného podnikatele, který by nebyl členem této strany. Dostával totiž přednostně zakázky a ochotně za to platil. Tito začínající boháči zaměstnávali také velké množství lidí, kteří se pak stali dobrovolnými či nedobrovolnými voliči ODS. O těchto praktikách lze v dnešní době získat snadno relevantní informace. Zaměstnanci donášeli (dobrovolně-povinně) volební lístky za celou rodinu svému zaměstnavateli, kde kromě toho jediného správného ostatní lístky korporativně vyhazovali do koše. Za tento jediný v obálce dostávali 500 – 1 000 Kč. Na kontrolu své účasti u voleb byli upozorněni, vždyť na radnicích měli dostatek možností ke zjišťování skutečnosti! Někteří zaměstnavatelé šli tak daleko, že každý zaměstnanec se stával automaticky členem strany, aby tak přinášel straně finance, musel platit příspěvky!
Vytvořený systém beztrestnosti vytvořil finanční „monstra“, která se zakopala na pozicích na dlouhou dobu, a některá fungují dodnes!   
Voliči ČSSD, doufající vytvořením druhé nejsilnější strany v protiváhu a likvidaci špatností vítězné strany ODS, po zklamání svých představ a přání často volí tzv. menší zlo, a tudíž zůstávají věrni. ČSSD tak získala silný potenciál, včetně vlévání všehoschopných konkurentů „kmotrů“. Vzhledem k úspěšné letité spolupráci obou největších subjektů v oboru – nejen „malá“, ale hlavně „velká“ domů – za obapolné spokojenosti se střídali ve vládách, jelikož cíl byl společný!
Po zklamání z podvodnického systému se voliči pokusili uvěřit nově vzniklé straně VV, která se nepoučila z předchozích zkušeností malých stran, jež nadšeně spěchaly do nabízené náruče vládních stran, čímž také obvykle ve velké politice skončily.  
Tato strana, opíraná o oblíbeného moderátora, svou nezkušeností, ač o nezkušenosti jejích zakladatelů lze úspěšně pochybovat, zlikvidovala sama sebe. Chvála a dík jí však patří za tolik potřebné prvotní uvolnění rukou policie, státních zástupců i soudců!
O voličích malých stran, které se ve velké politice objevily, také nelze pochybovat, že jdou za hlasem svého srdce.  Každá strana přišla do politiky s jedním velkým tématem, se kterým tito voliči souzněli.
Velký problém mám však s pochopením voličů subjektu TOP 09. Vždyť vznikl spojením těch vůbec nejstarších dinosaurů, těžce tyjících a těžících od počátku z finančního rozebírání našeho státu! Tento subjekt vznikl bez voleb, tedy souhlasu voličů! Jelikož byl vytvořen členy parlamentu, kteří své mateřské strany opustili, čili po volbách by již nemohli kandidovat. Zajímavé je zjištění, jak tuto stranu ihned akceptovala média, když tento přeskok těžce neodpouštěla stejně vzniklé straně LIDEM! Jak vidno, ne každý může dělat totéž!!!! Nevadí jim ani skutečnost, že restituce majetku Havla i Schwarzenberga jdou před rok 1948, jako to prochází dnes církvi!!! Nemohu to překousnout, ačkoli jsem ze silně věřící rodiny!
Díky za vzniklé a úspěšné ANO, vždyť poslední evropské volby by vyhrála TOPka, kam se přelévají neúspěšní a zklamaní členové ODS, čímž si vytvořila stigma převlékačů kabátů a spojenců či dokonce podílníků na marasmu našeho národa!
Malé strany mají samozřejmě problémy s nedůvěrou voličů. Proč to dělají, co z toho mají? Raději tam necháme staré, ale známé podvodníky a zloděje, dokud si je policie neodvede v poutech!
Vždy bychom měli volit osobnosti, které mají za sebou známou „historii“, o kterých víme, nemohou nás už moc překvapit!
Kdo tedy může stále volit ty, co zklamali? Tvrdit, že nejsem spokojen a chci změnu stavu, přitom volit stejné, kteří jsou se stavem spokojeni a budou ho držet co nejdéle, znamená, že se mnou samým není něco v pořádku! Také argument, že se máme obrátit na mladé, kteří to mohou zachránit, je holým nesmyslem! Kdo potřebuje nejvíce financí pro sebe a svou začínající rodinu a nemá žádné životní zkušenosti? Ten je nejvíce přístupen korupci a dalším možným lákadlům.
Největším problémem je dnešní vymývání mozků mladým, což těžce nesou zkušení občané, včetně učitelů. Získávají informace podle pravidel: vše je tak, jak si žádá vítěz!      
Politici musejí dělat to, co jim dovolíme, co je prospěšné většině národa!
My, senioři, máme přece děti a vnuky! Máme bohaté životní zkušenosti, tak musíme začít ve vlastní rodině, i přes známé rčení: doma není nikdo prorokem! Máme zkušenosti i argumenty. Chceme-li změnit současnou špatnou společnost, musíme se sami zvednout alespoň při volbách. Není přece možné, aby 60% lidí sedělo doma a nechali za sebe rozhodovat ty, kteří mají určité sobecké plány!
Vždyť volby jsou naše jediná, a v současné politické konstelaci i mocná zbraň proti nemorální hydře! Nejsme ovce, které se nechávají stříhat bez mrknutí oka. Jsme národ s bohatou minulostí, na kterou se mnozí snaží zapomínat! Máme ještě dosti sil a je nás dostatek k pořádnému zemětřesení!  

PaedDr. Marie Kindermannová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář