Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fandit Řápkové? A proč??

Primátorka Chomutova Ivana Řápková opět udeřila proti neplatičům. Po té, co prohrála všechny soudy týkající se předešlých exekucí, kdy se snažila odebrat dávky, které ze zákona exekuci nepodléhají, před tím, kdy ji ještě čeká soud, kdy je obviněna z porušení zákona na ochranu osobních údajů, který měla porušit tím, že umožnila natáčení, tedy zveřejnění identity osob, které jsou příjemci dávek a kterých majetek měl být exekuován, konečně zvolila řešení, které ji připomínali všichni její oponenti, oponenti jejího postupu, nikoliv oponenti podstaty věci, včetně mé maličkosti.

Nyní se ozývají hlasy, že Řápkové fandí. Ty stejné hlasy ji fandily i před tím, někteří z nich dokonce označují konečný výrok soudu v této věci za zaujatý a prostě špatný. Dokonce jsou i slyšet názory, že jestliže někdo sám porušuje zákon, nemá právo vůči sobě samému na zákonnou ochranu.

Já Řápkové nefandím. Důvod je prostý a jednoduchý. Fandí někdo z nás nějaké úřednici například České spořitelny, která má na starosti vymáhaní splátek půjček a úvěrů? Fandíme někdo pracovnici nějaké obchodní společnosti za to, že obesílá obchodní partnery upomínkami a dosud nezaplacené pohledávky předává k vymáhání právnímu oddělení?

Řápkové není proč fandit. Začala jen konečně dělat svou prací, za kterou je placena z našich daní, tak ji dělat má, tak jak je její povinností. Není tedy důvodu ji fandit za běžné pracovní úkony, naopak, je třeba takové plnění vyžadovat. Je třeba se také tázat na důvody, proč Řápková nechala dluhy narůst do tak obrovitých rozměrů a též kdo a jak uhradí chomutovské radnici náklady na prohrané soudní spory v této cause.

Řápková jako manažerka selhla. Její selhání bude stát radnici několik desítek tisíc korun. Jak se primátorka postaví ke svému vlastnímu selhání? Přijme za něj odpovědnost? Jak by se kdokoliv z nás stavěl k selhání, kdy vinou našeho podřízeného přijde naše privátní společnost o částku v řádu desetitisíců?

Nevím jestli se dočkáme toho, že by si Ivana Řápková posypala popelem hlavu a s nejbližší výplatou odešla do pokladny radnice a uhradila tak výdaje, které městu vznikly nezákonným postupem, jehož ona byla režisérkou. Vím ovšem jedno. Škoda, která radnici vznikla padá jednoznačně na primátorku a měla by být na ní vymáhána.

Pošle nakonec Řápková své vlastní exekutory i k sobě domů? Nebo tady už neplatí právo pro všechny? Tady už neplatí ono padni komu padni?

Web autora: http://sula.eblog.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Několik málo slov k Varnsdorfu, Novému Boru a Šluknovu.

(Bc. Budínová, 1. 2. 2013 15:18)

Dovolím si vložit e-mail, který se šíří po Čechách (smekám před statečností autorky):

Několik málo slov k Varnsdorfu, Novému Boru a Šluknovu.
Zaráží mě, kolik lidí dělá, že se jich tento problém netýká a vrcholem všeho je, když někdo dokáže normální původní obyvatele odsuzovat za to, že již nevědí kudy dál a zoufalými pokojnými protesty chtějí na problém, který se týká úplně všech obyvatel naší republiky, upozornit.
Ve Šluknovském výběžku se nedělo nic mimořádného, co se týká severu Čech (jen krádeže, loupeže, bordel, rasistické útoky na původní obyvatelstvo) a nikdo se o to nezajímal, až dokud procikánské cenzuře neutekla rádoby senzacechtivá zpráva o "mačetovém masakru". Samozřejmě, že o cikánech v původní zprávě nepadlo ani slovo, ale každý pochopil, o co vlastně šlo. Češi nikdy nebyli a ani nejsou žádní rasisté (viz třeba vztah k rákosníkům).
Nikdo ale nemá rád příživníky a parazity.Naopak, každý rád pomůže potřebným (viz. solidarita třeba při povodních).Pokud ale máme trvale živit někoho, kdo nepracuje, dělá bordel, krade a má se lépe než ten, kdo ho živí, pak je asi opravdu "něco shnilého ve státě českém".
A pokud se tento příživník odvděčuje tím, že své živitele přepadá, okrádá, uráží a zesměšňuje za podpory vlády, justice a médií, pak zákonitě každého soudného člověka tento stav musí jednou přestat bavit!!!!
No a tak jsme se nakonec všichni stali "rasisty".
"Rasisty" jsme proto, že chceme, aby zákony platily pro všechny stejně? Aby menšina nebyla protěžována na úkor většiny? A když nasraní, cikány terorizovaní obyvatelé vyjdou do ulic, tak je za výsměchu a křepčení "nepřizpůsobivé menšiny" zmasakrují ozbrojené složky, které si tito řádní občané platí proto, aby je chránily?

A cikáni? - množí se jak králíci a na sever Čech se brzy nevejdou....
Nebude to dlouho trvat a brzy budete mít nové, nepřizpůsobivé sousedy i vy, kterých se dění ve Šluknovském výběžku momentálně netýká. Pak bude pozdě litovat, že se vás "Varnsdorf" netýkal. Pamatujte, že ve "Varnsdorfu se bojuje i za Prahu!!!"

P.S.: Kdo nežil v Chomutově, Mostě, Litvínově, Teplicích, Ústí a teď i "Šluknovu", tak o cikánech nic neví. Že u vás na vesnici, žijí Horváthovi a jsou slušní, pracují a jsou čistotní? Tak to nejsou cikáni!!!
A vy o cikánech stále nic nevíte! Až půjdete po chodníku a banda malejch černejch smradů vám veřejně ve dne a na hlavní ulici bude dlažební kostkou rozbíjet přední sklo vašeho nového auta a vy budete dělat, že to není vaše, protože se budete bát, že vás obstoupí a některý z těch smradů vám zezadu píchne do zad kudlu, protože "to je jeho naturel" a mladistvé není možné potrestat!!!!
Až se budete bát vybrat peníze z bankomatu, protože budete vědět,že je cikáni hlídají a budou vás sledovat až do míst, kde vás oberou a budete rádi, že jste to přežili, pak možná pochopíte, co to jsou naši menšinoví spoluobčané.
Vyjádřete prosím podporu Varnsdorfu. Pošlete prosím dál tento e-mail, aby se lidé dozvěděli, co se ve Varnsdorfu děje a nevěřili lžím v novinách a lžím z úst vládních představitelů.
Vrcholem je proslov policejního rady Kubiceho a neuvěřitelný a skandální proslov Klause. Policejní rada Kubice a jeho pražské gestapo chránilo cikány a masakrovalo Varnsdorfáky.

Bc. Budínová Michaela
Krajský úřad Ústeckého kraje
Odbor školství, mládeže a tělovýchovy
tel.: 475 657 267 fax: 475 657 616
e-mail:
budinova.m@kr-ustecky.cz

Já ji fandím

(Ivan, 22. 3. 2010 22:17)

Já Řápkové fandím.Konečně začala vymetat chlévy. Jako Augiáš.

Řápková již měla sedět.

(Horník, 1. 3. 2010 22:22)

Copak je Řápková příkladem dobra? Jak je možné, že v roce 2008 nahrabala 1,200 000 Kč. Prý jako daňová poradkyně, v ČSA DALŠÍ PENÍZE. Je to modrá bestie.

Někde se začít musí

(mirek2, 3. 12. 2009 10:58)

Vážený pisateli,z vašeho psaní poněkud čpí alespoň malá zaujatost proti pí Řápkové.Jsem přesvědčen, že ona daleko více času věnuje své práci,než DRTIVÁ VĚTŠINA našich poslanců. Jeden z nich je mým sousedem a tak vidím jak využívá pracovní dobu. Jsem též pro,by KAŽDÝ nesl spoluzodpovědnost na svém pracovišti. Jedním do nebe volajícím příkladů ZLATÉ PADÁKY na letišti. Dále každé malé n ono ( viz představitelů vlády a stran) nesmyslně zatěžuje naše soudy. A jak je možné vynášet v odvolacím řízení zcela opačné rozhodnutí??? Soudci jsou také za SVOU PRÁCI hodnocení!!!! Tak KDE začneme????