Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spor o petici mezi Řápkovou a jejími odpůrci pokračuje

Chomutov - Primátorka říká, že tisíce podpisů jsou neplatné a mohly být zmanipulovány, Organizátoři petice se obrátí na policii.


Nespokojená obyvatelka Chomutova Marie Kindermannová předala zástupcům chomutovské radnice petici za odvolání představitelů magistrátu a vypsání předčasných voleb. Petice obsahuje tisíce podpisů nespokojených obyvatel města.
Nespokojená obyvatelka Chomutova Marie Kindermannová předala zástupcům chomutovské radnice petici za odvolání představitelů magistrátu a vypsání předčasných voleb. Petice obsahuje tisíce podpisů nespokojených obyvatel města.
Autor: Foto: Deník/ Jan Vraný

Petice za odvolání vedení města má po třech měsících další dohru.

Primátorka Ivana Řápková tvrdí, že petice mohla být zmanipulována. Soudí tak podle rešerše podpisů, kterou magistrát udělal. Primátorka totiž podepsaným Chomutovanům rozesílala osobní dopisy.

„Mnozí byli podepsaní vícekrát, někteří třikrát čtyřikrát. U jiných byla stejná jména a data narození, ale jiné adresy,“ tvrdí primátorka. Další jména měla být smyšlená.

Podle primátorky je z původních šesti tisíc podpisů platných tři a půl tisíce. Pět set z toho je mimochomutovských, těm primátorka dopis neposlala. „Obracejí se na nás lidé s tím, že nic takového nepodepsali, nebo že si mysleli, že podepisují něco jiného,“ odkazuje se na odpovědi adresátů.

Hnutí Nespokojení občané (NO), které petici organizovalo, podezření z manipulace rozhodně odmítá. „Stát se to může, že se někdo podepíše dvakrát, to my ale neovlivníme. Podle nás to není pravda, že by bylo tolik podpisů neplatných, to se nám nezdá,“ říká Petr Kindermann z NO.

Na neplatné podpisy se chtějí Nespojení občané podívat. „V konečné fázi je to jedno, těch podpisů jsou tisíce, přesto si myslím že s těmi počty to tak není,“ dodává Kindermann.

Reakce primátorky NO pořádně naštvala, do sporu chtějí zatáhnout i policii. Předsedkyně sdružení Marie Kindermannová na primátorku trestní oznámení. A to kvůli nákladům, které mělo město při rozesílání dopisů. Podle sdružení se měla Řápková trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Policie tak bude v krátké době šetřit další „majetkové“ oznámení.

Primátorka už dříve řekla, že ona či úředníci odpovídají na všechny dopisy, které na magistrát přijdou, na svém postupu neshledává nic špatného.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Už Vás máme dost

(mirek2, 4. 12. 2009 21:39)

Název na mne zapůsobil. Poprvé jsem se výzvou dostal na tyto stránky. Jsem dalek Chomutova, tím spíše se cítím nestraný. Přiznám se,již již jsem chtěl název podepsat. Ale několik zde uváděných stránek mi to přímo znechutilo. Cítím z nich PŘEVÁŽNĚ osobní spory. Ty pochopitelně nemohu rozetnout.Vycházím z jedné věci. NIKDE nelze odvádět 100% práci, ale neschopnost se má také " ohodnotit." A zde vidím, že ani proslavení právnici se neshodují. Takže, béřete osoby neznalé jako rukojmí!!!! V tomto případě nemohu podepsat. M.D.