Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekJsem člověk nekonfliktní, mám rád klid potřebný k práci a jsem nešťastný, když mě z něj něco vyruší. A to se občas stane.Nedávno mě zvedla ze židle skutečnost, že příspěvek, který u nás připadá na kulturu stejně jako ve všech civilizovaných státech světa, akorát že je menší, byl přesunut ve prospěch divadel, která vydělávají, jako odměna za to že vydělávají.  A těm, která díky své výlučnosti či díky malému sálu vydělávat nemohou, byl odebrán za trest, že nevydělávají. Smysl podpory byl tím popřen.Všiml jsem si, že ona „neviditelná ruka trhu“ nadržuje těm, jimž zisk je nade vše. Malým divadlům ubalila tato ruka takovou facku, že jsme se z ní jen těžko zpamatovávali. A tak jsme se ozvali a ono to přineslo své ovoce. Magistrát uznal své pochybení a to považuju za gesto hodné úcty. Většinou totiž různí hodnostáři trvají na svém za každou cenu a nehodlají ustoupit.O chomutovském jezeru jsem se dozvěděl z televize. A žasl jsem. Celé té ekonomice nerozumím, jeví se mi jako šílená, ale nejsem ekonom a tak se nehodlám nechat utlouct argumenty těch, kteří se vyznají. Ale čemu rozumím a co mě zarazilo, byla arogance těch lidí, zodpovědných svým občanům za své skutky. To jejich uhýbání televizním kamerám jako by potvrzovalo doměnky veřejnosti, že svědomí nemají zcela čisté. Pokud má někdo čistý štít, měl by vítat zájem televize, jejímž prostřednictvím může občanům vysvětlit a obhájit své postupy. Místo toho úhybné pohledy, výmluvy a arogance.A tak mi jdou hlavou různé otázky. To mají být lidé, které si občané zvolili za své zástupce? Komu se zodpovídají ze svých činů? Že by nikomu? V tom případě proč?

                                                                                                            Jiří Suchý

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pan Suchý je legenda!!!

(Zbyněk, 26. 3. 2016 23:18)

Semafor,jeho písničky a hry,to jsou pro mne šedesátá léta,pampelišky,holky v puntíkových sukních,radost z obyčejných věcí,dětské lásky,dlouho jsem dřel na kytaru Pramínek vlasů,jaká nádhera a genialita v prostých slovech!Přeji mu to nejlepší!V roce 1972,to už mě bylo sedmnáct,jsem stál kousek od něho,natáčel se pořad MATES,ta tréma,paradoxně,kousek od toho místa,byl na sloupu amplión obecního rozhlasu,jako dítě jsem z něj poslouchal písničky Semaforu,teď stál pan Suchý kousek ode mne i toho tlampače,historické spojení.......pane Suchý,nenechte se otrávit hlupáky!!!Patříte mezi velikány!!!

Komentář

(Jaro, 29. 1. 2011 8:28)

Pan Jiří Suchý mi mluví z duše,má plnou pravdu.Peníze,byznys,korupce na prvním místě.Potom dlouho nic,prázdnota a nihilismus.Konec.

Tleskám,pane Suchý

(Josef Zich, 4. 2. 2010 13:38)

Obdivuji Vás,pane Suchý již od dětství a tímto výstižným dopisem jste získal můj maximální obdiv a podporu.To jak se nakládá s penězi,nás daňových poplatníků,je děs a jak správně píšete,je třeba se ozvat,kdo mlčí nic nezíská.

Tleskám,pane Suchý

(Josef Zich, 4. 2. 2010 13:37)

Obdivuji Vás,pane Suchý již od dětství a tímto výstižným dopisem jste získal můj maximální obdiv a podporu.To jak se nakládá s penězi,nás daňových poplatníků,je děs a jak správně píšete,je třeba se ozvat,kdo mlčí nic nezíská.

Stará přísoví jsou věčně zelená

(Ella, 3. 7. 2009 0:46)

Milý pane Suchý, to jste si ještě nevšiml, že naši politici jsou jako čerti? Že nemají rohy? Ale určitě si vzpomenete na staré dobré české přísloví, že čert kaká vždy na větší hromadu. A s našimi politiky je to, žel, stejné. Hodně zdaru a vydržte.

Pane Suchý, smekám.

(Mefistofeles, 15. 10. 2008 10:56)

Nádherně napsané. Vždycky jsem si Vás vážil a proto Vám přeji ještě dlouhý šťěstný život a mnoho úspěchů v práci.