Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslovil nás pan Stejskal z Aktuálně.cz.

Dobrý den, obracím se na Vás s nabídkou, která by pro Vás mohla být vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám zajímavá. Internetový deník Aktuálně.cz by chtěl svým čtenářům nějakou čtivou a přitažlivou formou tyto volby zprostředkovat z pohledu stran a sdružení, které v nich kandidují. A protože nemůžeme poskytnout prostor všem, rozhodli jsme se vybrat několik zajímavých měst a obcí, o nichž se v uplynulé době psalo, a které se tak dostaly do obecného povědomí v celé zemi. Měsíc před volbami se chystáme otevřít Blog kandidátů do komunálních voleb 2010 (naše blogy najdete zde http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/ ; projekt běží již déle než téměř tři roky, každý den na ně zamíří v průměru dvacet až třicet tisíc lidí, řada příspěvků se může pochlubit tím, že přilákaly až několik desítek tisíc čtenářů) a postupně v něm umožnit předvolební debatu ve zhruba dvou desítkách měst a obcí. Mezi prvními jsme vybrali Chomutov, o němž se psalo a hovořilo v souvislosti například s pronájmem Kamencového jezera, výměny ředitele tamní zoo a zejména pak s exekucí dávek nepřizpůsobivým občanům, kteří dluží městu.  Myslíme si, že čtenáře nejen z Chomutova (ale i z něho) by mohlo zajímat, co si o tom myslí strany a sdružení, které se tam o hlasy voličů ucházejí. Jak hodnotí práci radnice, jak se podle nich mělo něco dělat jinak, čemu se naopak vyhnout nedalo . Jak si představujeme, že to bude probíhat:  

Profilujeme blogy na Aktuálně.cz jako blogy osobností, tudíž vybereme nejzajímavější a nejosobitější texty, které nám případně kandidáti za jednotlivé strany a sdružení zašlou (vyhrazujeme si právo nepublikovat pouhé jednoduché agitky, přepisy stranických programů a prohlášení, volební hesla). V ideálním případě se v jednom blogu sejde deset originálních autorských textů od deseti lidí, kandidujících za deset různých stran, koalic a sdružení (jako např. v Semilech). Každý text v rozsahu maximálně 3000 znaků (když se ozve jen pět lidí z pěti stran či dva ze dvou, bude blog kratší). Zkusíte to? Možná by to mohlo být zajímavé. Uzávěrka pro příjem došlých příspěvků z Chomutova je v úterý 14. září (později došlé texty už nebudou publikovány, prostor dostanou zase jiná města a obce).    

Těším se na případnou spolupráci 

Srdečně  Libor Stejskal    Aktuálně.cz, internetový deník

Včera jsme dostali od pana Stejskala zprávu.

Dobrý den, díky za zaslané texty. Vzhledem k tomu, že jste na moji výzvu odpověděli jako jediní ze všech oslovených, střet idejí se konat nebude. O prezentaci v médiích nemají zřejmě kolegové z jiných stran zájem ;-) 

Srdečně Libor Stejskal  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář