Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřený dopis Soudcovské unii ČR

 

Otevřený dopis Soudcovské unii České republiky
 
Vážení,
             od loňského roku jsem se již třikrát obrátila se svým dotazem a podnětem na váš zveřejněný e-mailový kontakt, dotaz však zůstal bez odezvy. Volím proto formu otevřeného dopisu a věřím, že se konečně dočkám vašeho kvalifikovaného vyjádření.
Během uplynulé doby mě také upoutala snaha sedmi advokátů, kteří založili Unii obhájců ČR. Tento krok jasně signalizuje, že právo a spravedlnost jsou v naší zemi ohroženy, většina občanů si plně uvědomuje, že tyto atributy skvěle slouží pro ty, kteří si je mohou zaplatit!
Ve svém podnětu jsem upozorňovala na „zvláštní“ práci některých soudců, která, ač odkrývána a zveřejňována nechávala váš odborný orgán v klidu, bez jakékoli reakce.
Připomínám kauzu sice starší, avšak aktuální vzhledem k jejímu současnému průběhu.
Jedná se o bezprecedentní případ bývalého starosty města Chomutova, pana Alexandra Nováka. Můj podnět směřoval na skutečnost, kdy soudce zlegalizoval prokazatelné korupční peníze v hodnotě 42 mil. Kč.
Absurdní pokuta ve výši 5 mil. Kč a 4 roky nepodmíněně je absolutním výsměchem spravedlnosti, zvláště ve světle prvotního rozsudku s pouhou podmínkou!
16 let pracuji ve věznici, proto mám přehled a vím, kolik si toho za mnohem menší finanční podvody musí ostatní „odsedět“.
Stejným případem je i zmizelý pan Wolf a našli bychom zajisté dosti dalších.
Stejná souvislost je také s umístěním Nováka do věznice v Teplicích a jeho zařazením na úklid ve sportovní hale. Kdo ví něco o vězeňském životě, ví, že se stal „zlatou slepicí“, kterou si hlídají a opečovávají ostatní odsouzení. V prostředí, kde byl perfektně ukryt před kontrolami, dostal se běžně k telefonu, počítači, mohl mít stravu, pití a vše ostatní (co hrdlo ráčí), aniž musel sáhnout na jakoukoli práci. 
Je třeba, aby se podobné nepravosti nemohly opakovat, včetně hledání potřebných řešení k naplňování spravedlnosti!
Soud teprve nyní projevil snahu k zpětnému získání ukradených peněz formou, která pobuřuje běžného občana, místo nuceného propadnutí veškerého majetku, který Novák převedl na manželku. Váš odborný orgán by měl zajistit právní cesty a prostředky ke změně nepochopitelného zákona!
Vyzývám vás k potřebné činnosti, vždyť svými rozhodnutími a nekonáním jste velkou měrou přispěli k marasmu naší společnosti!
Na závěr se ještě jednou obracím na váš odborný orgán se žádostí o kvalifikovaný posudek na skutečnost legalizace korupčních peněz. Za vaši odpověď předem děkuji!
S pozdravem
PaedDr. Marie Kindermannová
Zastupitelka města Chomutova za Hnutí NESPOKOJENÍ OBČANÉ!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář