Jdi na obsah Jdi na menu
 


DALŠÍ VÝPRODEJ MAJETKU MĚSTA CHOMUTOVA  aneb 

JAK SI PŘED ODCHODEM JEŠTĚ NAHRABAT

Rozprodávání MAJETKU města „za hubičku“ spřáteleným firmám, se stalo u nás běžným jevem. Toto jednání jsme kritizovali na řadě protestních akcí, které naše hnutí NESPOKOJENÍ OBČANÉ! v Chomutově pořádalo. Podařilo se nám tak v Chomutově zvednout občanský odpor. 

Pro připomenutí se jednalo o dlouhodobé pronájmy  (Kamencové jezero a Teplo CV) a nevýhodné prodeje pozemků (Katumba a Žižkovo nám.).

Nyní jsme zaregistrovali další tunel, jak připravit město o peníze. Na posledním zasedání zastupitelstva byl schválen firmě RENT CZ spol. s r.o. prodej pozemků s objektem kina Evropa a parkovištěm o celkové rozloze 20 855 m2, toto vše za směšnou cenu, která je v průměru 164 Kč/m2. Cenová mapa, schválená v roce 2010, udává v této lokalitě cenu 400-560 Kč/m2 (dle koeficientu lokality 1,1 – 1,4). Občané města přitom platí za pozemky v této lokalitě kolem 1000,-Kč/m2. Bohaté spřátelené firmy zaplatí pouze pakatel!

Před pěti lety mělo město možnost prodat budovu kina Evropa za dva milióny Kč, které jim ve výběrovém řízení nabídl Ing. Bednář. Tuto nabídku město neakceptovalo a dnes dokonce dává tuto budovu zcela zdarma. Takto se u nás hospodaří! Ukazuje se, že tito lidé nemají na svých místech co dělat. Jejich záměrem je škodit a rabovat městský majetek a finance.  V jednání zastupitelů města spatřuji klasické porušování povinnosti při správě cizího majetku, budu tedy podávat trestní oznámení a chtěla bych toto napadnout u soudu s návrhem na předběžné opatření.  Za takovéto jednání by měli nést následky.

Zločinci by měli sedět ve věznici, ne na radnici!

Zhruba před dvěma roky se uskutečnilo  setkání sprejerů z Ústeckého kraje pod záštitou primátorky Řápkové, kdy došlo za doprovodu hudby k posprejování budovy kina a tím k jejímu dalšímu znehodnocení. Výtvory jsou k vidění dodnes a město se tak vlastně podílelo na vandalismu. Toto kino má jedinečnou okachlíkovanou fasádu ve městě a bylo nejmodernějším kinem v Chomutově. Město svým diletantským přístupem zřejmě záměrně nechalo objekt napospas času, aby ho posléze mohlo někomu věnovat! Dne 24. 1. 2000 zpracoval  Ing. Fous znalecký posudek č. 992-7/2000, kde cena pozemku byla již před deseti lety stanovena na částku 550 Kč/m2. Obávám se, že stejný osud čeká i městské lázně! Je proto třeba okamžitě zastavit veškeré prodeje, které jsou pro město a tedy pro nás, občany, nevýhodné!

Přišla jsem o zaměstnání na základě toho, že proti nim bojuji.  Připomíná mi to dobu, kdy docházelo k perzekucím lidí za jejich názory. Chtěla bych vyzvat občany, kteří mají podobnou zkušenost nebo jim byla ze strany města způsobena jakákoli nespravedlnost, aby se na mě obrátili.  

Kontakt: kindermannova@centrum.cz, tel.: 603 179 494

Musíme skoncovat společně se zločineckou bandou na magistrátu! Vždyť u nás se ODS s ČSSD velmi shodnou na rabování městského majetku!

Do našich protestů se zapojila celá řada občanů města. Vytvořili jsme tři petice a jeden návrh na vypsání místního referenda. Tyto listiny podepsalo téměř 8 000 občanů Chomutova. Přestože jsme dodrželi všechny zákonné podmínky, zastupitelstvo konání místního referenda zamítlo. Nyní můžeme pojmout volby jako referendum!

K velké nelibosti současných zastupitelů kandidujeme v komunálních volbách, které se konají  15.– 16.10.2010.

Díky velké podpoře občanů, kterou v Chomutově máme, je velká šance na naše vítězství v těchto volbách. Jakmile se tak stane, necháme prověřit hospodaření města a veškerá nemravná rozhodnutí. Nevýhodné prodeje majetku města se budeme snažit napravit. Uděláme vše pro to, aby zastupitelé, kteří jsou za  škody způsobené městu odpovědni, byli po zásluze potrestáni.

Přijďme opravdu v hojné míře k volbám a dejme jim svůj odmítavý názor najevo. Je to jediná možnost, jak s nimi rychle skoncovat!

STOP DRANCOVÁNÍ MAJETKU MĚSTA!

                                                                             PaedDr. Marie Kindermannová

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Další vykrádačka...

(NA Chomutov , 4. 8. 2010 22:23)

Další článek věnující se tomuto prodeji:

http://cv.narodni-aktiviste.com/clanek/2010/08/evropa/

Další vykrádačka...

(NA Chomutov , 4. 8. 2010 22:23)

Další článek věnující se tomuto prodeji:

http://cv.narodni-aktiviste.com/clanek/2010/08/evropa/