Jdi na obsah Jdi na menu
 


DĚKUJEME VÁM SRDEČNĚ ZA VAŠE HLASY A PROJEVENOU DŮVĚRU!

 

 
 
Na počátku bylo prý slovo!
Pravda, při předvolební kampani bylo vyřčeno mnoho slov, ve kterých slibovaly všechny strany potřebnou změnu. Kvalita těchto slov od voleb je zřejmá!
Jakým způsobem získaly dosud vládnoucí strany potřebné čtyři mandáty lze snadno spekulovat.
Pochopitelně, ubohý zbytek bývalých zastupitelů nemůže na spoluúčast svých „vazalů“ spoléhat, proto nemohli souhlasit s jakýmkoli tajným hlasováním v zastupitelstvu, vždyť by je nemohli kontrolovat! Oni by si mohli dovolit hlasovat pouze podle svého svědomí, a to při vložené investici není povoleno! 
Jak důležité je mít jediným hlasem rozhodující většinu, dokazují nyní při každém hlasování.
Návrh na zastoupení představitelů všech úspěšných stran v Radě města neprošel, naopak schválili složení Rady pouze z členů koalice.
Při volbě předsedů výborů uspěl z opozice pouze jediný kandidát, neboť zřejmě sami usoudili, že by přece jen bylo trapné, aby kontrolní výbor také vedl člen koalice.
Při druhém zasedání přišel návrh klubu ODS, aby kontrolní výbor měl na rozdíl od všech předchozích let místo devíti pouze pět členů. Důvod radikální změny sdělit nechtěli, ostatní výbory jim počtem ani složením nevadily.
Po dalších peripetiích odhlasovali nakonec počet členů na sedm, přičemž při hlasování o jednotlivých kandidátech doplňovali a vyřazovali všechny pro ně nepohodlné zastupitele, čímž se dostali právě na počet členů pět.
Další zajímavostí hodnou zaznamenání byla reakce zastupitelů, kteří kandidovali za Severočechy, při hlasování o zdražení odpadů a cestovného v hromadné dopravě. Na připomínku o hlavním „trháku“ v předvolebních slibech Severočechů o šetření peněženek občanů právě v těchto oblastech se tvářili rozpačitě.  Nyní tedy hlasovali pro zdražení!
Nevím, proč žádali při povolebních jednáních, aby jim byla dána šance ukázat, jak budou pro občany pracovat, když nyní bezostyšně neplní program strany, za kterou kandidovali.
Jediné, čeho dosáhli, je fakt, že podvedli vlastní voliče!   
Očima občana lze soudit, že chodit k volbám nic neřeší! Omyl, právě nízký počet voličů pomáhá těm, kteří se svých míst křečovitě drží a chtějí se udržet co nejdéle. Vždyť k potřebné změně chyběl jen jeden mandát! Je dobře, že pro NĚ nepohodlných zastupitelů je tolik!

PaedDr. Marie Kindermannová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář