Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek 17.7.2008 - Cena tři sta padesát korun za metr je směšná, tvrdí

17. 7. 2008

Nespokojení občané kritizují prodej pozemků v centru
Cena tři sta padesát korun za metr je směšná, tvrdí

Nástup /17.července 2008

CHOMUTOV (moj) -- Chomutovské hnutí "Nespokojení občané" (NO) o sobě opět dává vědět. Není mu lhostejné, že chce město prodat pozemek o rozloze 6 141 metrů čtverečních naproti Komerční bance za částku 350 korun za metr čtvereční. Organizuje proto podpisovou akci k vyhlášení místního referenda o otázce souhlasu s výše uvedeným prodejem.

Jak už vyšlo dříve najevo, chce na inkriminovaném místě akciová společnost Katumba postavit hotel a objekt pro bydlení. Město s ní zatím uzavřelo smlouvu o budoucí smlouvě kupní. Poté, co byla tato informace zveřejněna, ohradila se proti záměru společnost Spectrum Stores, která vlastní Prior a měla o tentýž pozemek zájem s cílem vybudovat zde parkoviště, které obchodnímu domu už léta chybí. Obě společnosti se nakonec domluvily na spolupráci a na realizaci obou projektů.
"Pomineme-li skutečnost, že se moderní výstavba do této lokality nehodí, cena 350 korun za metr čtvereční je směšná, když víme, že cena za pozemek na výstavbu rodinných domů v okolí Chomutova se pohybuje kolem jednoho tisíce korun za metr čtvereční. Toto je jen další příklad nehospodárného přístupu našich volených zástupců," uvedla za hnutí NO Marie Kindermannová. Hnutí požaduje, aby magistrát nevýhodný prodej zastavil a od smlouvy o budoucí smlouvě kupní odstoupil.
Rozpaky nad prodejní cenou pozemku v této lokalitě vyvolalo i sdělení na poslední tiskovce, kde v souvislosti s odprodejem pozemku pod rampou na Palackého ulici starostka hovořila o částce tisíc korun za metr čtvereční (píšeme na jiném místě). Podle mluvčího magistrátu Pavla Nováka však nelze tyto dvě záležitosti srovnávat. Cena se v případě pozemků v zadní části Palackého odvíjela od skutečnosti, že se zde nachází i rampa, kterou mělo zlikvidovat na své náklady město. Z tohoto důvodu navrhlo cenu tisíc korun za metr čtvereční.
Jak mluvčí vysvětlil, schválilo zastupitelstvo prodejní ceny pozemků v určitých lokalitách města na základě návrhu pracovní skupiny složené ze zástupců všech klubů. "Tyto prodejní ceny se pohybují od dvou a půl tisíce do sta korun za metr čtvereční. Cena za pozemky v lokalitě u Prioru je dle tohoto návrhu stanovena na 250 korun za metr čtvereční. Firmy Katumba a Spectrum Stores zaplatí o stokorunu za metr čtvereční více, než je cena dle návrhu a podle kterého se již pozemky v dané lokalitě prodávaly," uvedl Novák. Záměr i rozhodnutí zastupitelů uvedené pozemky prodat je podle něj v souladu s územním plánem a na základě souhlasných stanovisek příslušných odborů magistrátu. "Pamětníci původní zástavby v této lokalitě si pamatují, že tam bývala ulice. I z tohoto důvodu byl schválen budoucí prodej pozemků investorům. Záměr architektonického řešení zástavby je konzultován s architektem města a jeho názor má velký význam," ujistil mluvčí a zdůraznil, že pro prodej hlasovali všichni zastupitelé.
Zastupitelé také sestavili sedmičlennou pracovní skupinu, opět ze zástupců všech politických subjektů, která společně s oběma investory připravuje konečné architektonické řešení zástavby. S návrhy se má seznámit 24. července.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář