Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek 17.7.2008 - K vodnímu vleku na Bandě už vede nový kabel, vodní lyžaři mohou jezdit naplno

17. 7. 2008

Chomutovský deník / 17. Červenec 2008

K vodnímu vleku na Bandě už vede nový kabel, vodní lyžaři mohou jezdit naplno
JAN RÖDLING
Chomutov/ Město vybudovalo novou elektrickou přípojku k vodnímu vleku na Velkém otvickém rybníku. Stála osm set tisíc korun.
Původní kabel odpojil její majitel, firma Actherm. Učinila tak po dohodě se společností Sandvik. Té patří trafostanice, ze které tekl k vodním lyžařům proud.
Sandviku se nelíbily časté výpadky sítě. „Zásadním důvodem byly drobné výkyvy napětí a výpadky našich zařízení. Pokud se například i na méně než vteřinu zastavila pec, muselo se všechno, co v ní bylo, sešrotovat. Byly to milionové škody,“ říká jeho technický manažer Sandviku Ivan Macháček.
Tyto problémy způsoboval právě přívod vedoucí z rozvodny do areálu u rybníku, mezi Chomutováky známém jako Banda. „Dále jsme o tom jednali. Nabídli jsme, že mohou tento náš kanál dál využívat, ale stanovili jsme si podmínky. V podstatě šlo o to, že pokud dojde k dalšímu výpadku, měli nám škody zaplatit,“ říká Macháček.
Na to Actherm, který zajišťoval dodávky elektřiny k vleku, nepřistoupil a kabel odpojil.
Vodní lyžaři se tak ocitli před začátkem sezóny bez proudu. Letní sezóna na rybníku nabrala zpoždění.
Novou přípojku postavilo město. Zastupitelstvo na ni schválilo osm set tisíc korun.
Vodolyžařský vlek odebírá elektřinu z areálu Kamencového jezera. Banda je s ním propojena novým kabelem.
Nyní už je vodní vlek v provozu. „Zpoždění trvalo měsíc a půl. Dnes to je čtrnáct dní, co už se na lyžích jezdí,“ říká Zdeněk Fojtík ze společnosti CV Relax, která má Kamencové jezero v pronájmu. Dodal, že k dispozici jsou nové lyže a další vybavení.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář