Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek 18.4.2008 - Prior hrozí zchátráním

18. 4. 2008
Chomutovský deník / 18. Duben 2008
Prior hrozí zchátráním
Majitelé obchodního domu v Chomutově si stěžují, že město nejednalo o jejich nabídce na odkoupení pozemků
JOSEF DUŠEK
Chomutov/ Budova bývalého Prioru v centru Chomutova může skončit stejně jako sousední Armabeton – prázdná a chátrající. Upozorňují na to majitelé obchodního centra, kterým město odmítlo prodat pozemky vedle objektu.
Obchodní dům už sice nepatří do řetězce firmy Prior, nicméně vžitý název mu zůstal. Vlastníkem je ostravská společnost Spectrum Stores. Ta chtěla do budovy investovat 250 milionů korun, teď je ale investice ohrožena.
Vše se točí okolo pozemků vedle Prioru směrem k parku. „Před dvěma lety nás město oslovilo, zda bychom nechtěli nějakým společným projektem tyto pozemky řešit,“ líčí Radovan Pilich ze společnosti Spectrum Stores. Firma vypracovala projekt na podzemní i nadzemní garáže a zároveň na rozšíření obchodního domu. Pak ale padl program, ze kterého chtělo město čerpat peníze, firma se rozhodla projekt uskutečnit sama a požádala o prodej pozemků.
„Nikdo s námi o našem projektu nejednal, přesto bylo během jednoho týdne v radě i zastupitelstvu rozhodnuto o prodeji pozemků jiné společnosti – Katumba,“ podivoval se Pilich, který na situaci upozorňoval na zastupitelstvu.
„Zastupitelé dali přednost hotelu před parkovištěm a rozšířením obchodního domu,“ komentoval to stručně náměstek primátorky Jan Řehák. Firma Katumba, která s projektem hotelu přišla, má sídlo v Praze, ale ve statutárním orgánech jsou lidé z okresu. Předsedou představenstva je kadaňský podnikatel Ahmad Raad, člen ODS.
Zástupci firmy Spectrum Stores se snažili přímo na zastupitelstvu přesvědčit zástupce města, aby své rozhodnutí vzali zpět a nabídky zvážili znovu. Dokonce naznačovali, že město mohlo za pozemky získat více peněz. „Jsme přesvědčeni o tom, že cena, za kterou pozemky kupuje firma Katumba, není nejvyšší možnou cenou,“ uvedl Pilich.
Jak ovšem vyplynulo ze slov náměstka Řeháka, město už podepsalo s Katumbou smlouvu, takže pozemky už nelze prodat někomu jinému.
Firma Spectrum Stores se tím cítí poškozená. „Zdá se nám nespravedlivé, že se pozemky neprodali přímému sousedovi, tedy nám. Město nás oslovilo, my jsme mu vyhověli a aniž by s námi někdo jednal, tak se pozemky prodají jiné firmě,“ stěžuje si Radovan Pilich.
Teď podle něj hrozí, že obchodní dům zchátrá. „Bez parkoviště, které jsme plánovali, je obchodní centrum odsouzeno k zániku. Naše investice už nemají smysl, zřejmě je zastavíme. Obchodní dům tak čeká podobný osud, jako sousední Armabeton, časem se z něj stane obyčejná tržnice,“ dodal zástupce společnosti.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gauner Varmuža Vladislav

(Vladislav Kladivo, 10. 3. 2010 0:40)

Bude-li pan prezident tvrdit, že o tom nevěděl, tak je to neméně skandální, protože jeho spolupracovníci pak nebyli schopni, resp. vůbec se nesnažili zjistit, komu propůjčuje hlava státu své jméno a svoji důvěryhodnost na svých cestách.
Vladislav Kladivo, 25.ledna 2010
Dopis okradeného podnikatele Mirkovi Topolánkovi
OBČANSKÁ DEMOKRATICKÁ STRANA
Hlavní kancelář: TOPOLANEK.CZ - VZKAZ, DOTAZ
Jméno: Vladislav Kladivo
E-mail: hammer2@seznam.cz
Datum: 18.12.2009 11:04
Vzkaz: Dobrý den,
pane Topolánek co mi řeknete na to, že Vaši kamarádi likvidují beztrestně ekonomiku státu. Vaši kamarádi nejen, že vykradli moji firmu, rodinu a celý majetek ale okrádají nadále.
Viz článek – http://www.euro.cz/id/8x19vu6ih6/detail.jsp?id=14689
Pan Paclt Jaroslav - likvidoval dodavatele ve firmě TCHAS dnes to dělá ve firmě VOKD a.s. Můžete mi odpovědět. Psal jsem Vám mnohokrát bez odezvy.
Vladislav Kladivo
okradený Vašimi kamarády
Odpověď Mirka Topolánka okradenému podnikateli
From: Lenka Nikodýmová [mailto:lenka.nikodymova@ods.cz] On Behalf Of Mirek Topolánek
Sent: Thursday, January 14, 2010 11:29 AM
To: hammer2@seznam.cz
Cc: Zuzana Janetzká
Subject: TOPOLANEK.CZ - VZKAZ, DOTAZ
Vážený pane Kladivo,
omlouvám se, že jsem nereagoval. Nicméně do těchto Vašich vztahů a problémů mi nepřísluší jakkoliv zasahovat nebo se k nim vyjadřovat.
S pozdravem
Ing. Mirek TOPOLÁNEK
předseda ODS

To se to podniká když se krade!!!!!!

(Vladislav Kladivo, 10. 3. 2010 0:39)

Např, když TCHAS při stavbě městské knihovny v Olomouci předražil zakázku o 33%, odpuštěno nebo minimální sankce za neprůhledné výběrové řízení. Směšná pokuta od p. Peciny, a další a další případy mám uložené…TCHAS v roce 2006 stavěl sídlo za 100.000.000,-Kč a zároveň po celou dobu působení na trhu likvidoval dodavatelské firmy, likvidoval i ekonomiku státu „předražováním státních zakázek“ (těším se až tyto zakázky svléknete „do naha“ jak tvrdíte) do roku 2006 jsem nebyl Váš odpůrce, ale podklady které dostávám mne ujistily o opaku.
Díky TCHASu jsem nejen přišel o investované peníze, které skončily ve zločinném spolčení, ale přišel jsem i o majetek, který jsem vlastnil a nabyl poctivou prací pro své děti. Nejen já byl okraden Vašimi kamarády, ale i moji rodiče museli zaplatit 350 000,-Kč, aby nebyl zabaven i jejich majetek.
Tato jména jistě znáte:
Paclt Jaroslav - v současné době likviduje ve VOKD a.s. mimo jiné v létě loňského roku byla v insolvenčním řízení za dluh 20.000.000,-Kč „nezaplacené práce a materiály.
Varmuža Vladislav – podepsán pod smlouvou o dílo, která nebyla ze strany TCHASu dodržena a tento gauner pozdržel platební morálku a čekal až bude můj majetek zabaven exekucí.
Kašpar Luděk – ředitel na stavbě nedodržel smlouvu o dílo.
Spolčení těchto lidí mohu doložit i dalšími poškozenými „Svlíkněte TCHAS a občané se budou divit“.
Předseda vlády Mirek Topolánek dnes v Kaiserštejnském paláci předal ceny třináctého ročníku soutěže Exportér roku. Výběr a ocenění nejúspěšnějších exportérů má přispět ke zkvalitnění proexportního prostředí v České republice. Ceny Exportér roku byly vyhlášeny ve čtyřech kategoriích:
První cenu prestižní soutěže v kategorii „Nárůst exportu v letech 2005 – 2006“ získala firma TCHAS s.r.o., v kategorii let 2003 - 2006 se mezi třiceti nominovanými firmami jako první umístila firma Siemens Group a.s., jako Objev exportu ze jmenování vyšla Škoda auto a.s., za roky 2003 - 2006 opět Škoda auto s.r.o. a v kategorii Střední exportér se umístila firma J 4.s.r.o. Následně byly vyhlášeny nejúspěšnější ceny pro jednotlivé kraje v České republice a tři zvláštní ceny.
Otřesný případ středního podnikatele pana Václava Kladiva a jeho střet s velkou firmou je jedním z mnoha, kdy je poctivý malý podnikatel záměrně likvidován velkou firmou, která si může dovolit vše. Na webových stránkách firmy TCHAS s.r.o. http://www.tchas.cz/cz/vydavatelstvi/zpravodaj-tchas-2007/21/ si můžete přečíst, jak se firma TCHAS Ostrava chlubí společnou cestou do Polska s prezidentem Václavem Klausem a následně na www.novinky.cz kde je popsáno, že ředitel jedné pobočky TCHASu seděl v Polsku za úplatky !!! Je potom každému jasné že tady zakotvila obyčejná mafie - od prezidenta přes estébáky ve firmě TCHAS až po její techniky.

Tchas-Eiffage změnilo jen jméno

(Vladislav Kladivo, 10. 3. 2010 0:35)

Tchas změnil pouze své jméno zločinci nadále porušují vše co se dá!!!!!
Dobrý den,tak jsem zjišťoval jak si stojí nový majitel Tchasu ale jak je vidět se starým vedením.
http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/kontrola-na-stavbe-prioru-mezi-delniky-byli-take-d.html
Nadále vládne na stavbách chaos, intriky na dodavatele a další jejich praktiky!!!!
Jak zákony a státní úředníci kryjí tunely v našem státě.TCHAS si zaevidoval fakturu v roce 2008 za práce za rok 2006, i když vědomě věděl, že tuto fakturu nezaplatí. Faktura byla na částku 695 000,-Kč, DPH 33 000,-Kč, o které TCHAS připravil stát. Tím, že mne TCHAS nezaplatil mi způsobil škodu přesahující 5.000.000,-Kč. TCHAS a stát mne připravil o veškerý majetek. Upozornil jsem úřady již v roce 2006. Přesto nechaly prodat firmy Francouzům. Do prodeje TCHAS vykazuje kladné čísla. Po prodeji 600.000.000,-Kč je ve ztrátě. Gauner, který prováděl likvidaci státní kasy a dodavatelských firem v současné době provádí stejné podvody pro firmu VOKD a.s. Jmenuje se Paclt Jaroslav.
LPS: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“
Vážený pane Kladivo,
obdrželi jsme opakovaně Vaši informaci týkající se postupu společnosti TCHAS při fakturaci a úhradách stavebních prací. Jak jsme Vám již v odpovědi na Váš předchozí e-mail sdělili, veškeré informace, které jsou nám poskytnuty, jsou využívány při správě daní. Rovněž Vámi poskytnuté informace byly ověřeny a využity při správě daní. Zároveň však opětovně sdělujeme, že správa daní probíhá dle ZSDP a na základě ustanovení § 24 tohoto zákona jsou pracovníci správce daně povinni zachovávat mlčenlivost o tom, co se při daňovém řízení nebo v souvislosti s ním dozvěděli. Z tohoto důvodu není možné Vás informovat o výsledcích provedeného šetření.

S pozdravem za FÚ Ostrava III ing. Ivana Köcherová.
Topolánek představil Fischerovi své nápady na boj s korupcí
Dopis panu Topolánkovi: http://web.volny.cz/noviny/zdomova/clanek/~volny/IDC/126204/dssa/1/
Ano s tím souhlasím pane Topolánek, ale pokud svléknete „do naha“ i zakázky posledních 15-ti či 20-ti let. Potom budu stranu ODS volit.
Jenže to bychom se dozvěděli, co vy nepotřebujete, aby občané věděli a tím bych Vás opět nevolil. Moji rodinu okradla firma TCHAS a to stejně myslící lidé jako v 50letech, kdy naší rodině byl zabaven majetek. Moje rodina v roce 2006 přišla díky firmě TCHAS o všechen majetek a já budu nadále zjišťovat kdo připravil TCHAS k prodeji Francouzům. Propojenost s Vaší osobou mi bylo sděleno i od lidí přímo z TCHASu. Vím, že ODS i ČSSD jsou velmi v blízkém vztahu se jmenovanou firmou. Moje rodina přišla o veškerý majetek a tím mne TCHAS donutil veřejně poukazovat na spolčenost politiků a zločinného spolčení.